אודות שירה רובינס

שירה אתר.JPG

בת 45 אם חד הורית לשני ילדים נדירים. בת 18 ובן 14.5.

נולדתי בניו יורק עם מיילדת ערביה, גדלתי בשנה הראשונה עם מטפלת אירית, דיברו איתי במקביל עברית ואנגלית ולפי עדויות נולדתי בכלל ג'ינג'ית . זה יכול להסביר את האהבה שלי לעולם הגדול והגוונים שיש בתוכי.

בתיכון למדתי במגמת ביולוגיה ומחול. התקבלתי בגיל 17 לאוניברסיטת תל אביב (למחלקה הזאולוגית). שם בפעם הראשונה בחיי נחשפתי לניסויים בבעלי חיים. זו הייתה חוויה משנה חיים. הבנתי חמלה מהי, והתעורר בי הצורך להרבות טוב בעולם.

בצבא הייתי ביחידה קרבית. לפני 25 שנה זה נחשב מאד ייחודי לנשים. היינו 3 נשים קרביות ביחידת מגלן. אחת החוויות המדהימות ביותר אך הקשות ביותר! זו חוויה שחידדה לי את הנשיות שבי. העדנה, הרצון העז ללמוד את האישה שבי! על כל גווניה...

טיילתי במזרח הרחוק שנה וחצי, במקומות תיירותיים ובמקומות שישראלים לא יכולים להגיע אליהם. הייתי מאד הרפתקנית. גרתי ביפן עם אחותי וכבשתי יעדים בתוליים. חזרתי משם בתחושה שהעולם ב DNA שלי, ועדיין...There is no place like home גם ברגעים של משבר. 

למדתי הומיאופתיה ורפואה עם התמחות בגניקולוגיה ונשים. טיפלתי באלפי א.נשים חלקם בהצלחה וקסם וחלקם לצערי לא זכיתי לעזור להם. על כל אחד כזה לא ישנתי לילות רבים. לא משנה כמה הצלחות יש, הידיעה שמישהו אחד סובל, הוא כאב בלתי נסבל מבחינתי. מעולם לא פיתחתי עור של פיל לסבל.

הייתי נשואה לאבי ילדיי במשך 10 שנים. תוך כדי תנועה הוא חזר בתשובה ונהייה חרדי. המשכנו לחיות זו לצד זה כשאני חילונית והוא חרדי. היה קשה מאד. בעיקר עם שני ילדים קטנים וקשיים של זוג צעיר...

לאחר כ 10 שנות נישואים, התגרשנו והפכתי אם חד הורית. אני מגדלת את ילדיי לבד. למדתי בנישואיי כעס מהו, כמה הרסני הוא. ובעיקר למחול. לעצמי ולסביבה. שם במשבר הגדול ביותר בחיי, בו חשתי מוות רגשי, מצאתי את הדרך להתחבר לניצוץ שבי, לתשוקה, ולבחור בחיים מחדש.

לפני 12 שנים רציתי לחזור לרקוד ולמעשה התחלתי לחלום. החלום קרם עור וגידים בזכות נשים שהתחברו אלי לדרך וחלמו איתי.

הקמתי בזכותן את LifeDance שהתחיל ברפת של פרות (לא צוחקת) והפך לעסק ארצי בעל כ 100 מוקדים בארץ ושניים בארה"ב.  נשים מכל מגזר ומעמד סוציו אקונומי הצטרפו בדרך זו או אחרת לקורסים, לשיעורים, לסדנאות ולאירועים.  אפילו חצינו גבולות. לימדתי בניו יורק, פלורידה אוהיו ובאירופה בשיתוף עם האיחוד האירופאי. 

כיום, מסלול ההכשרה למורים מתקיים במכללה האקדמית בוינגייט.  ההכשרה כוללת מסלול של ריקוד ומסלול לימודים עיסקי. החיבור של נשים לעסקים בעלי משמעות ולייפדאנס כדרך להתפתחות וצמיחה.

נשים מכל הארץ רוקדות וחיות לייפדאנס, החל מנערות במצוקה ועד האישה המפורסמת שלנו בת 90...נשים מהפריפריה, מהמרכז, ערביות, דתיות, רוסיות ואפילו אחד שהפכה לאחת. וכולם שם...נשים באשר הן!

בפעם האחרונה שהרצתי בליטא, שהייתה בעברה קומוניסטית. אנשים הזהירו אותי שזה לא הפתיחות של ישראל ושאני עשויה להיתקל בהתנגדות! בסוף ההרצאות נשים כתבו רעיונות פורצי דרך ורקדו לצלילי טראנסים מטורפים!

בעקבות הרצאותיי שם נבחרתי להרצות בכנס המרצים הבינלאומי בצ'כיה אודות החיבור בין עסקים ועולם הפרסום והכימיה במוח. איך הכל שזור או במילים אחרות- איך לפתח את היזמת שבך.

מתוך כל המרצים זכיתי ב 10 ההרצאות הטובות שיותר, בין הזוכים היו ניו זילנד, דרום אפריקה, ארה"ב, אנגליה, ספרד, קרואטיה, קנדה וישראל.

שיטת LifeDance היא דרך חיים. לבחירות מדוייקות, לבחירות מחודשות, לנשיות על כל צדדיה, חמלה, ראיית הטוב והפוטנציאל בכל דבר. היא יזמות המשלבת את תחום האימון, תחום הריקוד, המנהיגות, היצירתיות והנשיות, כך שהשלם הוא יותר מסך כל חלקיו. השיטה מאפשרת לכל אישה באשר היא למצוא את הדרך להתפתח, אם ברמה האישית, העיסקית, החברתית והקהילתית. להיות הגירסה הכי טובה של עצמה.

כיום ניתן לטעום ולקבל ידע עסקי עמוק, שהופך כל עסק למותג עם משמעות. להבין את עולם הפירסום דרך הביולוגיה והכימיה של המוח, את היכולת שלנו להעביר מסרים באופן פשוט ומדוייק מלא בטחון ונחישות, ולמצוא את ה WHY, הסלוגן, הערך הייחודי והמסר המדוייק של העסק של כל אחד ואחת.

היום, אני מנחה ומובילה נשים וגברים כאחד בתחום העסקים, לכתוב תוכנית עסקית וללמוד לדבר אותה (pitch it).

תוכנית שש. שישה בעלי עסקים קטנים, שישה מפגשים, שישה שבועות. והכל מוכן.

כמו כן בימים אלו אני בגיוס לסטארטאפ טכנולוגי שהקמתי עם שותף. שנתיים אנחנו מקימים אותו בלי תשלום, רק מתוך חזון ויצירתיות. הקמנו פלטפורמה של אלגוריתמים המזהים דפוסי תנועה ומתרגמים אותם לדפוסי התנהגות. האפליקציה מעניקה הערכה התנהגותית ורגשית ומענה לכל אימוני תנועה לשינוי והרחבת המנעד. הסטארט אפ בתחום הזיהוי הרגשי, וכל יום שאני עובדת עבורו מרגש אותי מחדש. הוא מזכיר לי כל הזמן איך תשוקה היא דלק !

החזון שלי הוא שכל אדם באשר הוא, בכל מעמד גיל או מין, יוכלו להגיע למימוש עצמי, שמחה בלב , תקשורת בריאה  ובחירות מיטיבות. להשאיר עולם טוב יותר לילדינו.

בברכה,

שירה רובינס,

יזמת ומנכל"ית החברה.

Shira-Robbins2.gif